Herec Lukáš Langmajer postavil unikátní dům v Brdech: Stavbu navrhl podle své dětské kresby
Sympatický herec Lukáš Langmajer (43) má talent nejen na herectví, ale také si zvládl sám navrhnout vysněný dům pro svou rodinu. Rozhodl se svůj domov vybudovat v klidné krajině středočeských Brd, kde si splnil svůj dlouholetý sen. Od narození syna Mikuláše si přál postavit dům, který bude přesně odpovídat jeho představám, a to se mu podařilo. Jeho obydlí působí na první pohled stroze, ovšem interiér je opravdu nádherný.
Lukáš Langmajer je mladším bratrem Jiřího Langmajera. Diváci ho mohli vidět například ve filmu Bobule, účinkoval také v seriálech Ulice, Slunečná, Ordinace v růžové zahradě a Okresní přebor. Kromě herectví se pustil do dalšího projektu – sám si navrhl a nechal postavit dům, na který je právem pyšný. Od začátku měl jasnou vizi o tom, jak by měl vypadat a jakým směrem se chce vydat. Zvolil poněkud nekonvenční přístup, který se nakonec vyplatil.
Realita byla náročnější
Langmajer od začátku stavby svého domu vše sdílel na Instagramu. Jeho sledující tak mohli vidět pokroky i náročnost celého procesu. Počáteční návrhy si načrtl sám. Vyhlédl si krásné místo v Brdech a pustil se do stavby. Brzy však pochopil, že realita je mnohem náročnější než jeho původní představy.
„Strašně jsem si přál ten domeček, nějakou dobu jsem ho měl v hlavě, včetně toho, jak by měl vypadat. A postupem času se měnil, protože jsme se rozrůstali, a také vzhledem k danému místu se jeho podoba přizpůsobovala. Vždycky jsem poprosil někoho, kdo mou vizi správně uchopí a zvizualizuje mi ji natolik, abych mohl říct ‚ano, to je ono‘. Protože podle mé dětské kresby se moc stavět nedá,“ prozradil Langmajer deníku Blesk.
Dům, ve kterém nyní Langmajer s rodinou bydlí, byl původně chalupa. „Místo domu, po vzoru svých rodičů a ze vzpomínek na dětství, se dluh vůči bance rozšířil a k nám připlula chalupa. Chalupa malá, chudobná, stejně jako my,“ řekl Langmajer v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál.
Lukáš Langmajer vsadil na přírodní materiály a jednoduchost
Design jeho domu je jednoduchý a na první pohled působí spíše nenápadně. Převládá přírodní hnědo-bílo-černá kombinace. Zvenku dům skutečně připomíná větší chatu. Jakmile vejdete dovnitř, okamžitě na vás dýchne teplo domova. Lukáš dbal na každý detail a design odráží jeho snahu zachovat přírodní a historické dědictví regionu. Ke spolupráci si vybral řemeslníka z Nové Bíteše, který mu pomáhal vybrat vhodný materiál, jenž je v Brdech původní. Zvolil tedy ořech, jasan a dub.
V interiéru převládá dřevo, které je patrné na každém kroku. Dům je zařízený velmi jednoduše a vkusně. Kuchyňská linka je vyrobena ze dřeva, podlaha z masivní betonové stěrky. Jídelna je propojena s obývacím pokojem, což je velmi praktické. Do obývacího pokoje herec dokonce nechal zabudovat pařezy.
Pro herce představuje jeho domov neustálý projekt, který zdaleka ještě není hotový. Plány má ještě velkolepé. Rád by například postavil plot pro chov ovcí a více se zaměřil na dokončení venkovních prvků, včetně osazování zahrady.
Dřevostavba v souladu s přírodou
Langmajer je opravdu rád, že se mu podařilo vytvořit krásný domov pro svou rodinu. Jeho dřevostavba dokonce předčila veškerá očekávání. „Jsem šťastný, že náš malinký dřeváček v krajině stojí a my pevně v něm. Byl to náš sen,“ dodal herec, který miluje přírodu a je nadšený, že může žít v tak krásném prostředí.
https://www.instagram.com/p/CahJsmkrFDH/?utm_source=ig_embed&ig_rid=469fe4e2-3901-4d7b-a040-a99d54a015b0&img_index=5
„Chci ten život trošku vytáhnout ven. Od jara do podzimu se dá fungovat venku, chci začít víc věcí pěstovat, chci mít radost z toho, že si utrhnu vlastní rajské jablíčko. A třeba mi ze stromu jednou vyroste jablko. Mám tu tři stromky, jabloně, jsou to rouby z jabloní z původních zaniklých obcí v Brdech,“ raduje se umělec, jehož domov se rozléhá na jednom z nejstudenějších míst v Česku, což jemu samotnému vůbec nevadí.
Zdroj: poznatsvet.cz, blesk.cz, dotyk.cz, poznatsvet.cz