„Ondra Sokol soutěžící nevybírá, takže mu nemusíte lézt do pr*ele,“ říká scenárista Na lovu a autor Deníčku moderního fotra
Vědomostní pořad Na lovu, který moderuje Ondřej Sokol, se těší oblibě u diváků. Scénář pořadu připravuje autor Deníčku moderního fotra Dominik Landsman. Ten na svém profilu na sociálních sítích vyzval budoucí soutěžící, aby vyplňovali dotazník zodpovědněji. „Ještě jeden seskok padákem a zabiju se,“ říká.
Připravit rozhovory tak, aby se diváci u svých obrazovek pobavili, má na starosti v pořadu Na lovu Dominik Landsman, sedmatřicetiletý spisovatel a bloger. Každý přihlášený musí nejprve vyplnit dotazník, na jehož základě pak scenárista připraví rozhovory. Nyní však Landsman apeluje na budoucí soutěžící, aby prokázali kreativitu v jejich vypisování. Podle něj v otázce, kde mají několika slovy popsat co nejšílenějšího kdy zažili nebo udělali a kde v závorce je doslova „prosím nepiště svatbu, porod, seskok padákem nebo bungee jumping“, píšou seskok pádákem a bungee jumping, nebo že běželi maraton: „Hele, já toho od života moc nechci. Mně bude stačit, když mi do šílených zážitků napíšete třeba že jste si doma zabouchli dveře. Fakt. To budu spokojenej. Ještě jeden seskok padákem a zabiju se. Jo a taky nesmíme zapomínat na maratony a běhy všeho druhu. Všichni běhají maratony a mají to jako nejšílenější věc, co udělali. Lidi dneska jenom skáčou padákem a běhají maratony.“
Další problém bývá co se týče druhé otázky, a to „Jaký je váš oblíbený komik?“ I na to reaguje a prosí: „Prosím vás, tady nemusíte psát, že váš nejoblíbenější komik je Ondřej Sokol. Ano, Ondra je velmi vtipný člověk, ale pochybuju, že devadesát procent národa považuje Sokola ne nejlepšího komika na světě.“ „Ondra Sokol soutěžící nevybírá, takže mu nemusíte lézt do pr*ele,“ pokračuje drsnějším tónem.
Problém však vidí i v další otázce, která na soutěžící čeká, a to „Stručně popište zábavnou historku, na kterou rádi vzpomínáte?“ I zde prosí o větší atraktivitu. Když prý čte: „Rád vzpomínám na svou dovolenou v zahraničí,“ tak má chuť se pořezat střepem. Poslední otázku „Jaké jsou vaše záliby a koníčky?“ považuje pro sebe jako scenáristu za záchrannou.
A co vzkazuje fanouškům a těm odvážným, kteří se do pořadu chystají? „Takže vážení případní zájemci o účast v pořadu Na lovu. Doufám, že jsme si to ujasnili. Já vím, že vás nějaký rozhovor nezajímá a že chcete soutěžit, ale ten rozhovor tam být musí a já ho musím z něčeho sestavit. Když tedy vyplňujete ten dotazník, tak si představte jak ve studiu mluvíte o seskoku padákem a jak zuřivě přibíhám ze zákulisí se sekerou v ruce a tepající žilkou na čele a ukončuju vaše i moje trápení. Váš scénárista.“
Pod příspěvkem se samozřejmě objevuje i spousta reakcí, většinou se snaží lidé odpovídat vtipně a originálně na uvedené otázky, ale najde se samozřejně i kritika: „Možná by stačilo změnit otázky. Ale to by člověk chtěl asi moc. Stejně jako dialogy soutěžících jakou částku si vzít. Doufám, že za tu zoufalost co u toho musíme poslouchat, zejména u představování lovců nedostáváte peníze. ChatGPT by Vás nahradil velmi pohodlně,“ na což mu autor příspěvku odpovídá, že se dotyčný nemusí bát, protože místo platu dostává zrní.
A co vy, přihlásili byste se do pořadu Na lovu a zabojovali proti lovci o výhru?
Pořad Na lovu můžete sledovat na Nově a s předstihem na Voyo.
Zdroj: Facebook, TV Nova, Voyo