Těchto 5 chyb v Nemocnici na kraji města uniklo i štábu. Postřehli jste je?
Nemocnice na kraji města je legendární seriál, ve kterém zazářily takové herecké ikony jako Dana Medřická nebo Vladimír Menšík. Natáčení bylo zahájeno v roce 1976 a v hlavní roli primáře Sovy se objevil Karel Höger. Ten však o rok později náhle zemřel. Do jeho role byl tedy obsazen slovenský herec Ladislav Chudík a původní záběry musely být přetočené. Oblíbený seriál však obsahuje několik chyb, kterých si nevšiml nikdo z realizačního týmu.
Diváci však během let postupně jednotlivé chyby v tomto nezapomenutelném seriálu objevovali. Všimli jste si jich také? Nebo vám chyby v Nemocnici na kraji města zcela unikly a do dnešního dne jste netušili, že seriál nějaké skrývá. Ať už je to jakkoliv, my vám představíme pět chyb seriálu.
Ach, ta jména!
Celý seriál se tak trochu pere se jmény doktorů. A to nejen s těmi křestními, ale také s příjmeními. Pojďme se podívat na konkrétní případy. Ve 4. díle, který byl nazvaný loket se odehrává scéna na chodbě nemocnice, kdy dr. Štrosmajer osloví na chodbě vrchní sestru Jáchymovou. Hovoří na ni jako na Valentýnku. O pět dílů později, v části nazvané Odchod, ji však ten samý lékař při poradě osloví: „Martičko”. Jak se tedy vrchní sestra jmenovala skutečně křestním jménem? Byla Valentýnka nebo Martička? Splést se může každý a pokud jde o křestní jméno, je to ještě pochopitelné.
V seriálu je však potíž také s příjmeními. A to dokonce samotného ředitele nemocnice. Ředitel nemocnice se totiž jmenuje Pekař. Ostatně sám se tímto jménem představuje do telefonu. O nějaký ten díl později však do nemocnice dorazí docent Hýbner coby vedoucí kontrolní komise z ministerstva a ptá se po řediteli Brunclíkovi. Sekretářka ho neopraví, že tam žádný takový ředitel nepracuje. Jen suše poznamená, že pan ředitel nemá čas, protože očekává kontrolu z ministerstva.
Čachry okolo vozidla
Ve scéně, kdy Roman Jáchym v podání Jaromíra Hanzlíka narazí do auta Arnošta Blažeje je vidět, že zdemolované auto bylo jiné, než kterým Roman Jáchym přijížděl a následně odjížděl. Nesedí bohužel ani barva, jde totiž o jiný odstín, ale navíc se přemístí i SPZ ze spodní části vozu na chladič. To je mimochodem nesmysl, protože v takovém případě by nefungovalo chlazení. Stejně tak se záhadně vrátí zpět také rozbité okno.
Další problém se vyskytl ve chvíli, kdy je dooperovaná paní Dobiášová. Lékaři po úspěšné dokončené operaci odcházejí hromadně domů. Odchází doktor Sova, lékařka Sovová i Blažej. To je však nesmysl, protože na oddělení musí přece vždycky nějaký lékař zůstat. Konkrétně je nutné, aby některý z lékařů sloužil na ortopedii pohotovost. Věříme, že tohoto detailu si všiml málokdo, jelikož do děje moc nezasahuje a navíc není vizuálně viditelný jako jiné filmové chyby.
Oblečení mění jako ponožky
Primář Sova se vrací do nemocnice v hnědém obleku s kloboukem v ruce a následně se účastní operace zmíněné paní Dobiášové. Když po operaci společně s ostatními nemocnici opouští, tak má na sobě modrý oblek a kravatu s proužkem. Klobouk nemá žádný. Následně přichází další scéna, kam se dostane v modrém obleku, ale s naprosto odlišnou kravatou. Zřejmě mistr převleků?
Další chyby se týkají zraněného Přemysla Rezka. Toho nejprve vezou na ARO a zdravotní personál drží nad jeho hlavou infuzi. Ta je však víčkem nahoru, takže nemůže fungovat. Později se na pooperačním pokoji primář Sova táže personálu, jestli už pacient promluvil. To je poměrně vtipná otázka, protože je ze záběrů jasně patrné, že má pacient v ústech intubační šlauch, tudíž by promluvit nemohl, i kdyby chtěl.
Zdroj: kinotip2.cz, csfd.cz, fdb.cz